Wszystkich zainteresowanych kryciem swoich klaczy informujemy, że polecamy ogiery STB z licencją na krycie wydaną przez holenderski KFPS.

Ogiery STB przechodzą bardzo dokładną selekcję ze szczególną uwagą na: typ rasowy, ruch, zdrowie i równiez charakter. Świadczy o tym chociażby fakt, że z ok 300 przystępujących ogierów po trzech rundach i zakładzie treningowym licencje otrzymuje rocznie ok 3 do 7 ogierów.

 

Istnieje możliwość sprowadzenia nasienia mrożonego lub schłodzonego bezpośrednio z Holandii i nie jest to skomplikowany proces. W przypadku jakichkolwiek trudności służymy pomocą w tej kwestii.

Doboru ogiera do klaczy można również dokonać za pośrednictwem strony KFPS-u gdzie istnieje pełna baza informacyjna wszystkich ogierów dostępnych do stanówki. Baza ta jest dostępna dla członków związku po zalogowaniu się na “MY KFPS”. Korzystając z w/w bazy możemy dobrać ogiera pod kątem cech które chcemy poprawić.

Link do listy ogierów (dla zalogowanych członków na wersji angielskojęzycznej strony KFPS): 1, 2

 

Jednocześnie informujemy, że dla osób które nie są zainteresowane sprowadzeniem nasienia, mamy w Polsce dwa ogiery z pozwoleniem na krycie wydanym przez KFPS (Daen C. , Maurits fan 't Fjildhûs).

Skorzystanie z tej alternatywy ma to niewątpliwy korzystny wpływ na prawidłowy dalszy rozwój rasy konia fryzyjskiego z zachowaniem wszystkich pożądanych jego cech. Krycie tymi ogierami zapewnia wpis źrebiąt do Księgi Dodatkowej I.


ZHKFwP nie popiera używania ogierów z polską licencją (i bez jakiejkolwiek licencji) gdyż nie spełniają one szeregu warunków wymaganych dla rasy tak restrykcyjnie przestrzeganych przez KFPS. Ze względu na specyfikę rasy fryzyjskiej krycie nie wyselekcjonowanymi ogierami może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych u koni, wpływa też na pogorszenie pogłowia koni fryzyjskich w Polsce.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać bieżące informacje wprost na swój adres e-mail.

Możesz nam zaufać, nigdy nie wysyłamy spamu. W każdej chwili możesz też zrezygnować z otrzymywania maili od nas.

Polecamy

Nasi partnerzy i przyjaciele

 

  • kfps logo
  • dar mar

Uwaga: korzystanie ze strony ZHKFwP oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.