Ogier fryzyjski jako jeden z 2 w Polsce posiadający oficjalną licencję na krycie w Polsce wydaną przez KFPS, z limitem 20 klaczy na rok. Ogier ten daje potomstwo z wpisem do BBI (Księgi Dodatkowej I).

Daen C. to ogier z najwyższej półki posiada licencję na krycie zatwierdzoną przez KFPS w Holandii i ZHKF w Polsce.

ur. 07.02.2009 r.
pochodzenie: Beart 411 Sport x Anton 343 Sport
linia żeńska: 15, Stb Pref - Ster - Ster - Ster Pref
inbred: 2,93%
wzrost: 168 cm

Daen 2

Syn jednego z najlepszych ogierów fryzyjskich w historii Beart 411, ogiera w czołówce zarówno pod kątem ruchu jak i wyglądu potomstwa.

Matka Daena to klacz Stb Preferent, której brakuje tylko jednego potomka do podwójnego tytułu Preferent, jedna z niewielu klaczy które w tak młodym wieku osiągnęły doskonały rezultat hodowlany. Ojciec matki to znany i lubiany ogier Anton 343, wizytówka rasy fryzyjskiej, najbardziej owłosiony uznany ogier fryzyjski w historii!

Daen C. posiada bardzo duży potencjał, jest ramowym i dużym ogierem o bardzo poprawnej budowie i świetnym ruchu, zwłaszcza jego stęp chwalony był przez sędziów co u rasy fryzyjskiej jest wielką zaletą. Ogier ten ma szansę znacznie poprawić jakość potomstwa koni fryzyjskich w Polsce, jest pierwszym tak wysokiej jakości ogierem z licencją sprowadzonym do Polski. Ogier rekomendowany do krycia przez KFPS. Od 2015 roku dopuszczony do krycia w Polsce przez ZHKFwP oraz KFPS na zasadach licencji dla ogierów Vb Ster. Potomstwo ogiera Daen C. otrzyma wpis do Księgi Dodatkowej I (BBI) i dokumenty KFPS w kolorze brązowym (obecnie zunifikowane dokumenty - jednolita barwa)

 

Po urodzeniu źrebięcia obowiązuje zgłoszenie tego faktu i dostarczenie do KFPS raportu z porodu w ciągu 14 dni a następnie zaczipowanie źrebięcia oraz wystąpienie do KFPS o paszport. Wykonanie powyższych czynności przed odsadzeniem źrebięcia od matki (lub końcem roku kalendarzowego, w którym urodziło się źrebię) pozwoli na bezproblemowe otrzymanie oficjalnych dokumentów KFPS. Zaleca się także wystawienie źrebięcia na przeglądzie hodowlanym odbywającym się jesienią każdego roku w Polsce (informacje na stronie ZHKFwP). Jest to istotne dla kontynuowania kariery ogiera Daen C., który każdego roku będzie oceniany wraz ze swoim potomstwem.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać bieżące informacje wprost na swój adres e-mail.

Możesz nam zaufać, nigdy nie wysyłamy spamu. W każdej chwili możesz też zrezygnować z otrzymywania maili od nas.

Polecamy

Nasi partnerzy i przyjaciele

 

  • kfps logo
  • dar mar

Uwaga: korzystanie ze strony ZHKFwP oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.