ZHKFwP

Forum hodowców i miłośników koni fryzyjskich!
Teraz jest 19 kwi 2014, o 05:44

Wszystkie czasy w strefie UTC [czas letni (DST)]

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 866 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Żywienie w aspekcie zdrowotnym
PostNapisane: 15 lis 2012, o 14:59 

Zapewne zmoczyło kilka razy przed zbiorem.

PostNapisane: 21 lis 2012, o 11:28 

Jakiś czas temu dostalam próbkę sieczki i temat mnie troche zainteresował. Podajecie swoim sieczkę? Jesli tak to w jakim celu? I przy okazji ciekawią mnie właściwości lucerny, która chyba w większości sieczek jest głównym skladnikiem, a czasami podaje sie samą.
Obiło mi się o uszy, że sieczka dosypytwana do posiłku sprawia, że kon wolniej je i dokladniej przeżuwa pokarm oraz że sieczki sa bardzo energetyczne (i tu mi sie wydaje, że to głównie odnosi się do lucerny). Prawda to, czy niekoniecznie? Widzicie sens podawania sieczki, czy uważacie to za niepotrzebny wymysł?

PostNapisane: 21 lis 2012, o 12:07 

Ja daje Liderowi sieczke D&H bo dba o drogi oddechowe i sprawia,ze wolniej je. Ja jestem zdania ,ze moge sobie odpuscic muesli ale sieczki to fajny wynalazek zwlaszcza w sezonie jesienno zimowym gdzie juz nie ma trawy . Sieczki troszke pomagaja utrzymac mase no i wplywaja tez na siersc ale to to jest drobiazg. Lider chodzi dosyc intensywnie 5-6 razy w tygodniu i serio az mokry schodzi , juz sama kastracja sprawila ze stracil na wadze i to sporo wiec nie chce go teraz zrobic juz totalnie slim [Wink.png] . Wczesniej jak byl moj to tez dostawal , Helio dostawal sieczki bo byl bardzo goracy a nie chcialam futrowac go owsem , dostawal sieczki spillersa z magnezem i fajnie dzialaly , pomagaly tez utrzymac odpowiednia mase .

PostNapisane: 21 lis 2012, o 12:13 

Czyli Ty dajesz gównie na masę, a jak z energią? I ile podajesz?

PostNapisane: 21 lis 2012, o 13:22 

Uwazam ze dobra rzecz, szczegolnie w Waszej sytuacji. Z tego co widze "sieczka" teraz nazywa sie susz z traw i lucerny, z dodatkami.. takie cos dawalam Dodonowi, zeby go nauczyc jesc pasze objetosciowa i dzialalo super( szczerze mówiac dawalabym mu to dalej, bo mu nie szkodzi w zaden sposob, ale musze skupic sie na Zombiakach, a Dodon pochlania samodzielnie siatke siana i wszystko z podlogi.). W zaleznosci od skladu bedzie bardziej lub mniej tuczace( wg starej terminiologii susze to pasze tresciwe [tease2.gif]), zawsze prowokuje do lepszego gryzienia i slinienia, No chyba ze dacie na mokro lucerne to wtedy czyste bialko, witaminy i estrogeny dance .
Aaa, ja preferuje niemelasowane( tym bardziej ze w roznych muslach macie melase...)

PostNapisane: 23 lis 2012, o 12:04 

Sucha a stoi w słomie czy w trocinach?Bo moje jak stały na trocinach i wymieszały z nimi siano to nie chciały na nie nawet spojrzeć i bardzo dużo zostawiały, nie wyjadały nigdy do końca. Teraz stoją na słomie i zjadają do spodu. Też miałam pomysł, żeby dawać w siatkach ale problem niedojadania się rozwiązał...Ale daję częściej mniejsze dawki.

PostNapisane: 23 lis 2012, o 12:40 

Stoi na slomie. A dokladac sama nie moge bo nie ma mnie caly czas. Kiedy moge to mu dopcham do siatki, ale jak mnie nie ma to dostale tyle co wszystkie a ze do siatki to daja mniej, bo nie chce I'm sie dopychac.

Fenrir-wilk zerwie łańcuchy
i połknie słońce.

PostNapisane: 23 lis 2012, o 13:34 

U nas na trocinach staly tylko te co musialy( koszta li i jedynie) i jedna wyjadala do konca, druga zostawiala.
Jak mam pakowac do siatki to chce mi sie plakac( nie wiem czemu, nie lubie...), wiec Dodko-siatke pakuje Horac, ja bezczelnie dokladam w kącik. Konie dawno przyzwyczailismy ze dostaja wielki stóg w kąt boksu i maja wyjadac( no i niestety o 22.30 , w porze kolacji jest juz wyjedzone i trzeba dolozyc... [wallbash.gif] [wallbash.gif] [wallbash.gif] , raczej nie niszcza siana, jak nie jedza to musi byc wybitnie nie dobre.
Młodziez na biegalnie dostaje w tym roku cala kulke i tu sie troche marnuje, bo oczywiscie w niej spia...ale tez jedza nad podziw przyzwoicie...

sucha napisał(a):
troche trzcin

A to wystarczy ze bedzie stara mozga, albo turzyca.A suszony tatarak konie uwielbiaja.

PostNapisane: 23 lis 2012, o 21:43 

A ja mam w kazdym boksie zrobiona przez meza skrzynke drewniana, wysokosc ok 120cm, i koniki siano wyjadaja, i sie niemarnuje.

PostNapisane: 24 lis 2012, o 00:38 

Ja małża nie posiadam więc niestety nie zrobi mi skrzyneczki.
Nawiasem mówiąc swojej stajni też nie, więc skazana jestem na pensjonat.

Fenrir-wilk zerwie łańcuchy
i połknie słońce.

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 866 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 87  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC [czas letni (DST)]